تعطیلی مشاغل عامل افزایش دستفروشان مترو

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران درباره‌ حضور دستفروشان در خطوط مترو توضیحاتی داد.

تعطیلی مشاغل عامل افزایش دستفروشان مترو

فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران ، در خصوص اینکه تعداد دستفروشان در متروی تهران نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا چه تغییری کرده است؟، گفت: هرچه مشاغل بیرونی تعطیل شوند و کسب و کار کمتری فعال باشد، شاهد افزایش تعداد این افراد در مترو هستیم.

وی ادامه داد: این افراد برای تأمین هزینه زندگی خود به فروش اجناس در مترو روی می‌آورند. ماموران ما با این افراد برخورد می‌کنند، اما این افراد در قالب مسافر وارد قطار‌ها می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران تصریح کرد: اگر مردم از این افراد خرید نکنند، از تعداد دستفروشان مترو کاسته می‌شود، اما به دلیل خرید مردم از این دستفروشان میل به این کار در این افراد بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان مسافر‌ان هم در تعداد دستفروشان مترو تأثیرگذار است، ادامه داد: در سال گذشته تعداد مسافر‌ان مترو، روزانه ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بود که این تعداد در حال حاضر به ۵۳۰ هزار نفر کاهش یافته که کاهش چشم گیری است و بر تعداد دستفروشان تأثیر دارد.

نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر در تمام ایستگاه‌های مترو فروش ماسک انجام می‌شود، گفت: ارائه ماسک رایگان به مسافران نداریم، اما در حال حاضر در هر ایستگاه غرفه‌هایی برای فروش ماسک و اقلام بهداشتی در نظر گرفته شده که ماسک را به قیمت دولتی به افراد می‌فروشند.

 

ارسال نظر