واکنش تعزیرات به گرانفروشی میوه در فروشگاه‌های پایتخت

رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران نسبت به گرانفروشی میوه در فروشگاه‌های پایتخت واکنش نشان داد.

واکنش تعزیرات به گرانفروشی میوه در فروشگاه‌های پایتخت

 در پی اعلام قیمت جدید انواع میوه و صیفی جات، متأسفانه در اغلب فروشگاه‌های واقع در سطح شهر تهران شاهد وقوع تخلف گرانفروشی هستیم.

برای بررسی موضوع به سراغ چندین فروشگاه عرضه میوه و تره بار رفتیم و قیمت برخی از اقلام مصرفی در این بازار را مورد بررسی قرار دادیم و در چندین فروشگاه قیمت سیب، پرتقال، موز، کیوی، نارنگی، لیموشیرین را با یکدیگر مقایسه کردیم.

سیب قرمز در فروشگاه‌های مختلف با نرخ ۱۵ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود، در صورتی که طبق اعلام آخرین مصوبه قیمت میوه و تره‌ بار، هر یک کیلوگرم از این محصول باید بین ۹ تا ۱۳ هزار تومان به تقاضا کنندگان عرضه شود.

همچنین هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال در فروشگاه‌ها با نرخ ۱۳ هزار تومان عرضه می‌شود، این در حالی است که طبق آخرین نرخ نامه اعلامی از سوی اتحادیه میوه و سبزی تهران، قیمت این محصول باید رقمی بین ۷ تا ۱۱ هزار تومان باشد. در خصوص قیمت موز، کیوی، نارنگی و لیموشیرین نیز موضوع به همین ترتیب است و فروشندگان با افزایش چند درصدی نسبت به نرخ مصوب و اعلامی اتحادیه میوه و سبزی تهران اقدام به عرضه محصولات با قیمت بیشتر می‌کنند.

در همین رابطه به سراغ رئیس گشت تعزیرات تهران رفتیم و موضوع وقوع گرانفروشی در فروشگاه‌های میوه و تره بار را مورد بررسی قرار دادیم.

ناصر مدیحی طامه رئیس گشت تعزیرات تهران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به گرانفروشی در فروشگاه‌های میوه و تره بار پایتخت، گفت: بازرسان سازمان تعزیرات و اصناف در بازار‌های مرکزی میوه و تره بار مستقر هستند تا اگر افزایش قیمتی در میوه و صیفی جات از مبدأ توزیع آن‌ها به سطح شهر وجود داشته باشد در همان لحظه با متخلفان برخورد کنند.

رئیس گشت تعزیرات تهران تصریح کرد: شهروندان به هیچ عنوان اقلام گران را خریداری نکنند و در همان لحظه مراتب را به سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند تا با اعزام گشت‌های تعزیرات موضوع مورد بررسی قرار گیرد و متخلفان جریمه شوند.

به گفته مدیحی فروشندگان حق افزایش قیمت خودسرانه محصولات را ندارند و اگر بازرسان تعزیرات با چنین موضوعاتی مواجه شوند، بر اساس قانون و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.

 

ارسال نظر