وضعیت آب و هوا در پنجم آذر ماه/ جوی پایدار و افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی

امروز جوی پایدار در غالب مناطق کشور حاکم است و در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران، کرج، اراک و اصفهان غبار محلی پدیده غالب خواهد بود.

وضعیت آب و هوا در پنجم آذر ماه/ جوی پایدار و افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی

براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی جوی پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده ها در اغلب مناطق کشور حاکم است و با توجه به سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت به ویژه اصفهان، تهران، اراک و کرج غبار محلی پدیده غالب خواهد بود.

اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال‌غرب و غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش پراکنده در این مناطق خواهد شد.

آسمان تهران امروز نیمه ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در کل نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران گسترش می‌یابد و بارندگی تشدید می‌شود.همچنین نفوذ جریان شمالی به غرب سواحل دریای خزر سبب بارش باران در غرب مازندران و گیلان خواهد شد. بارش در اکثر مناطق شدت خواهد داشت.

در خوزستان، شمال بوشهر و جزایر شمال خلیج فارس رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات زاگرس و البرز مرکزی و در شمال غرب کشور بارش به صورت برف خواهد بود.

جمعه به جزء نوار شرقی کشور در سایر مناطق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود. بارش در سواحل غربی خزر و در استان‌های خوزستان، فارس، جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و شرق لرستان شدت خواهد داشت.

شنبه رگبار و رعدوبرق در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور ادامه خواهد داشت و برای استان‌های البرز، قزوین، تهران، اردبیل، اصفهان و شمال فارس بارش پراکنده پیش می‌شود.

 

ارسال نظر